Soliści

Soliści:
Augustyn Kinga - skrzypce
Barzilai Samuel – tenor
Baranowski Maciej - waltornia
Bodakowski Jarosław – baryton
Drożdżewska Agnieszka – sopran
Dudek Bartłomiej – perkusja
Dynowska Magdalena – sopran
Jabłońska Katarzyna - flet
Leidenberger Markus – organy
Malovany Joseph – tenor
Moc Urszula - fagot
Ostapowicz Agnieszka - skrzypce
Lennard Czakaj - trąbka
Trębacz młodego pokolenia, obecnie uczeń Szkoły Muzycznej II st. w Opolu. Urodzony w Niemczech, naukę gry rozpoczął w wieku siedmiu lat po osiedleniu się w Leśnicy – w niezwykle malowniczej miejscowości u podnóża Góry św. Anny - gdzie niemal od dwudziestu lat działa Publiczna Szkoła Muzyczna I st., jedna z pierwszych tego typu w Polsce, prowadzonych przez samorząd lokalnej gminy. Lennard należy do niezwykle utalentowanych, młodych muzyków, co wielokrotnie potwierdzał konfrontując swoje umiejętności na konkursach ogólnopolskich (m.in. w Warszawie, Krakowie, Bydgoszczy, Mielcu, Oławie, Jaworznie, Opolu, Jastrzębiu Zdroju), zawsze zdobywając nagrody i wysokie oceny. W uznaniu swoich edukacyjnych i artystycznych dokonań, jeszcze jako uczeń Publicznej Szkoły Muzycznej I st. w Leśnicy, otrzymał w 2008 r. tytuł „Prymusa Opolszczyzny” przyznawany przez Marszałka Województwa Opolskiego zdolnym i wyróżniającym się uczniom całego województwa. Jego umiejętności i rozwój mają charakter mocno indywidualny, bo w swoich preferencjach artystycznych łączy często muzykę klasyczną z jazzową, grając z powodzeniem zarówno w orkiestrze symfonicznej jak i w big bandzie. Swoje umiejętności doskonalił nie tylko na lekcjach u swojego pierwszego nauczyciela - Klaudiusza Lisonia, ale również na warsztatach i kursach prowadzonych przez nauczycieli akademickich i wybitnych muzyków, do których należą m.in. Klaus Schuhwerk (Bazylea), Konradin Groth (Berlin), Wolfgang Guggenberger (Trossingen), Hannes Läubin (Monachium), Richard Giangiulio (USA), James Morrison (Australia). Niewątpliwie, Lennard to trębacz, o którym usłyszymy w przyszłości, bo mimo młodego wieku, potencjał artystyczny tego szesnastolatka jest już mocno odkryty, a co pokaże przyszłość, zapewne będziemy tego świadkami.
Krystyna Wasik - skrzypce
Ur. 23.02.1994 r. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2013 r. Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dr. Christiana Danowicza. Swoje umiejętności szkoliła również pod okiem innych wybitnych pedagogów, m.in. Tomasza Tomaszewskiego, Wiesława Kwaśnego, Krzysztofa Jakowicza czy Agaty Szymczewskiej. Współpracowała z fundacją Jutropera i reżyserem Michałem Znanieckim w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego i Teatrze Muzycznym Capitol. Koncertowała we Francji i Hiszpanii w ramach festiwalu "Eurorchestres", z Triem Solistów orkiestry Leopoldinum na Leo Festiwalu oraz Sinfonią Varsovią na festiwalu La folle Journee pod batutą Alexandra Vedernikova. Była członkiem wielu orkiestr: Młodej Polskiej Filharmonii, International Lutosławski Youth Orchestra, Polsko-Niemieckiej Młodej Filharmonii (na stanowisku koncertmistrza), orkiestry w ramach Międzynarodowych Spotkań Artystycznych Akademii Sztuki w Szczecinie, orkiestry festiwalowej Wratislavia Cantans, Wrocławskiej Orkiestry Młodzieżowej oraz koncertmistrzem zarówno orkiestry kameralnej jak i symfonicznej OSM we Wrocławiu. Od lat działa również jako kameralistka, m.in. w kwartecie smyczkowym, kwartecie klarnetowym, duecie harfowym i triu fletowym, z którym w 2013 r. zdobyła II miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA w Warszawie. Trzykrotnie była też laureatką konkursu Miniatura XX i XXI w. (II i III miejsce). Gra na instrumencie włoskiego pochodzenia z 1883 r.
Daria Stachowicz - sopran
Studiuje na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego prof. Danuty Paziuk-Zipser oraz dr Aleksandry Kubas-Kruk. Jest ponadto absolwentką Wydziału Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej tejże Akademii. Studia licencjackie ukończyła w AM im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej. Jest również absolwentką Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu, a także ZSM im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wlk. w klasie fortepianu. Brała udział w koncertach odbywających się m.in. w ramach Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie, festiwalu Wratislavia Cantans, Akademii Bachowskiej, Międzynarodowej Sesji Wokalistyki Zespołowej, Kursu "European Voice&Music Academy". Umiejętności wokalne doskonaliła również w ramach kursów mistrzowskich u wybitnych śpiewaków, m.in. Teresy Żylis-Gary, Esther de Bros, Ingrid Kremling, Jagny Sokorskiej-Kwiki. Daria Stachowicz jest laureatką III nagrody VII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Rudolfa Petraka w Žilinie na Słowacji.
Agnieszka Pulkowska - alt
Studiuje w Akademii Muzycznej we Wrocławiu, w klasie śpiewu solowego prof. Marii Czechowskiej-Królickiej oraz mgr Marceliny Beucher. Jest absolwentką OSM im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, w klasie fortepianu prof. Janiny Butor. Fascynacja teatrem zdecydowała o wyborze Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu gdzie brała udział w licznych spektaklach organizowanych przez Edwarda Kalisza. Założyła również własną, prężnie działającą grupę teatralną. Śpiew solowy kształciła w tym czasie u profesorów: Kazimierza Myrlaka, Piotra Łykowskiego i Agnieszki Rehlis. Doskonaliła również w ramach kursów wokalnych u profesorów: Stefanii Kałużanki, Andreasa Baumann'a, Ingrid Kremling. Występowała jako solistka w spektaklach operowych Akademii Muzycznej: "Tolomeo ed Alessandro" D. Scarlattiego, "Koronacja Poppei" C. Monteverdiego, "Cleofide" J. A. Hasse'go, "Paziowie królowej Marysieńki" S. Duznieckiego , "Les Indes Galantes" J. Ph. Rameau oraz "Domek trzech dziewcząt" H. Berte, a także w spektaklu tanecznym "Casting" w reżyserii Elżbiety Lejman-Krzysztyniak. Uczestniczyła w koncertach Międzynarodowych Festiwali: Wratislavia Cantas, Festiwal Muzyczny im. Józefa Schnabla, Festiwal Moniuszkowski w Kudowie. Zajęła III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Agnieszki Osieckiej - Bardzo Wielka Woda.
Bartosz Nowak - tenor
Studiuje na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego prof. Piotra Łykowskiego. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w PSM II st. w Opolu, w klasie śpiewu Rafała Żurakowskiego. Działalność koncertową zainaugurował polskim prawykonaniem II Symfonii D-dur "Romeo i Julia" Alfonso Regi wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Opolskiej. W 2013 r. brał udział w Gali Operowej Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Jewgienija Wołyńskiego. Swoje umiejętności doskonalił w ramach kursów mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Thomasa Hampsona, Teresę Żylis-Garę. W 2014 roku zdobył I nagrodę w VI Międzynarodowym Konkursie im. Rudolfa Petraka w Żylinie (Słowacja), I nagrodę w XIII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu oraz II nagrodę w VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Kielcach. W 2015 r. zdobył II nagrodę w międzynarodowym konkursie Iuventus Canti im. Immricha Godina 2015 we Vrablach (Słowacja). Wystąpił na międzynarodowych festiwalach: Wratislavia Cantans, Gaude Mater Polonia, Polonia Cantans, Muzyki Wiedeńskiej oraz w ramach Festiwalu im. Felixa Mendelssohna-Bartholdy'ego.
Stavros Chatzipentidis - bas-baryton
Studiuje na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie prof. Eugeniusza Sąsiadka. Jest również absolwentem Wydziału Edukacji Muzycznej tejże uczelni. Występował w spektaklach operowych Akademii Muzycznej m.in.: ,,Jan Kochanowski w Czarnolesie,, K. Kurpińskiego, ,,Tolomeo et Alessandro,, D. Scarlattiego, ,,Agatka,, J. D. Hollanda, ,,Au travers du mur'' J. J. Poniatowskiego oraz w Mszy koronacyjnej W.A. Mozarta , ,,Te Deum,, A. Brucknera i w koncercie z okazji Jubileuszu 65-lecia wrocławskiej Akademii Muzycznej. Wystąpił na międzynarodowych Festiwalach : Wratislavia Cantans, Muzyki Polskiej w Krakowie, na Bydgoskim Festiwalu Operowym, Festiwalu Muzyka Epok w Dusznikach-Zdrój, Talia w Tarnowie, Ars Musica w Suwałkach. Swoje umiejętności wokalne i aktorskie doskonalił pod okiem takich pedagogów, jak: Jan Peszek, Cezary Tomaszewski, Włodzimierz Zalewski, Zdzisław Krzywicki, Teresa Żylis-Gara, Sabina Martinaityte, Joanna Kozłowska.