Festiwal Young Classic Wratislavia

Festiwal Young Classic WratislaviaIdeą Festiwalu jest promocja młodych muzyków zafascynowanych grą w orkiestrach oraz pokazanie ich entuzjazmu i wspaniałych umiejętności szerokiemu gronu miłośników muzyki. Festiwalowe koncerty są spotkaniem orkiestr symfonicznych i kameralnych z całego świata.
Programy festiwalowe zestawiane są zawsze bardzo ciekawie i różnorodnie – tak aby każdy meloman odnalazł w nich zarówno ulubione, znane arcydzieła muzyczne jak i nowe, zaskakujące, muzyczne inspiracje.
Gospodarzem Festiwalu jest powstała w 2000 roku i działająca na Dolnym Śląsku Polsko-Niemiecka Młoda Filharmonia. Ta wyjątkowa Orkiestra promuje najzdolniejszych, młodych adeptów sztuki muzycznej z Polski i Niemiec. Jest żywym przykładem otwartości naszego miasta i regionu na międzynarodowy dialog. Jest również wspaniałym ambasadorem kultury polskiej za granicą.
Young Classic Wratislavia – Festiwal Młodych Orkiestr zaprasza w krąg muzyki klasycznej, jazzu, muzyki filmowej całe rodziny. Festiwalowym, muzycznym entuzjazmem, harmonią i urodą wnętrz wrocławskich kościołów w których koncerty się odbywają doskonale dopełnia letni czas spędzany we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku.